Kategoriler
Windows

[ÇÖZÜM][Windows]Çalışmayan Lenovo OneKey Recovery

Merhabalar, bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen siz de benim gibi Çalışmayan Lenovo OneKey Recovery problemi yaşıyorsunuz.

Lenovo bilgisayarınızda OneKey Recovery ile boot etmeye çalıştığınızda hiç bir sonuç alamıyorsanız şimdi yapacağımız işlemlerden sonra eğer ki recovery partition’unu isteyerek silmediyseniz ya da dosyalarınız zarar görmemiş ise sorunsuz bir şekilde Orjinal Windows sürümünüze geri dönebileceksiniz.

Bu işlem sonrasında Lenovo tarafından bilgisayarınızın üzerinde gelen Orjinal Windows sürümünü Recovery partitionundan çalıştırıp yükleyebilirsiniz.

Fakat sonrasında tekrar Recovery kullanarak sistemi geri yüklemek istediğinizde tekrar aynı işlemleri yapmanız gerekebilir.

Çünkü bu işlem her zaman kalıcı olarak bir düzeltme değil bozuk olan Bios Partition tanımlamasını program aracılığı ile gösterip Bios’un Recovery partitionunu görmesini sağlıyor.

Dediğim gibi bazı Bios’larda kalıcı olarak sorunu çözüyor ama bazı Bios’larda her seferinde tekrar çalıştırmanız gerekebiliyor.

Zaten Recovery işlemini sık sık yapmayacağınızı düşünürsek kalıcı düzelmese bile işlem olarak 1dk gibi kısa bir sürede yapıldığı için her Recovery rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Çalışmayan Lenovo OneKey Recovery

Çalışmayan Lenovo OneKey Recovery Düzeltelim;

Öncelikle buradan PTEDIT programını bilgisayarımıza indiriyoruz.

  1. Programı çıkartın ve yönetici olarak çalıştırın
  2. Üstte seçili olan diskin işletim sisteminizin olduğu disk olduğundan emin olunuz.
  3. Yaptığınız değişikliklere bağlı olarak 2 veya 3 bölüm şeklinde gözükebilir fakat bizim kullanacağımız bölüm en sondaki bölümdür.
  4. Son bölüme gelip “type” sütununun değerini 12 yapıyoruz.
  5. Sağ altta “Save Changes” dedikten sonra “OK” diyoruz.
  6. bilgisayarınız yeniden başlatıp gizli bölümün görünmez olduğunu dikkatlice kontrol ediniz.

Ve artık Recovery tuşunuzun çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için bilgisayarı yeniden başlatabilirsiniz.

Boot seçeneklerinde Lenovo OneKey Recovery partitionunu gördüğünüzde artık bilgisayarınız bu seçenek ile başlatıp rahatlıkla orjinal ve ilk günkü Windows sürümünüze geri dönebilirsiniz demektir.

Çalışmayan Lenovo OneKey Recovery adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, Karşılaştığınız sorunlar ile ilgili bize sormaktan çekinmeyiniz.

Gitmeden önce eğer Windows 10’da yeni gelen fotoğraf görüntüleyicisinden nefret ettiyseniz eskiye dönmek için  Windows 10’da Eski Fotoğraf Görüntüleyicisini Geri Getirmek adlı yazımıza da göz atabilirsiniz 🙂

Loading

“[ÇÖZÜM][Windows]Çalışmayan Lenovo OneKey Recovery” için bir yanıt

Lenovo g580 kullaniyorum win 8 den win7 ye geçtim bu recovery artik çalışmıyor usb ile format atmistim
Hatta hdd de değiştirdim ama ne yaptiysam yapayim lenovo sitesinden de recovery programıni tekrar kuramadim bi yardimci olabilir misiniz bu konuda eski hdd de takabilirim ama icindekiler silinmiştir.. coktan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir