Kategoriler
Genel Windows

[ÇÖZÜM][Windows] Windows 10 Ortak Ağa Bağlanma

Merhabalar arkadaşlar, bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen siz de Windows 10 Ortak Ağa Bağlanma problemi yaşıyorsunuz ama artık rahat bir nefes alabilirsiniz. Çünkü ben de sizin gibi yüzlerce yol denedim fakat sonunda mutlu haberi verecek bir yol buldum.

Windows 10’a gelen 1809 Fall Creators Güncellemesi sonrası eziyet haline gelen Ağdaki bilgisayarlara erişememe probleminin ( Windows 10 Hata Kodu: 0x80070035 Ağ Yolu Bulunamadı ) çözümünü bir kaç adımda anlatacağım.Windows 10 Ortak Ağa Bağlanma

  1. Başlat Çubuğuna ” gpedit.msc” yazıyoruz.Konsolu açıyoruz.Windows 10 Ortak Ağa Bağlanma
  2. “Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Ağ > Lanman İş İstasyonu ” yolunu izliyoruz. Sağ Tarafda 4 adet seçenek çıkacak. ” Güvenli olmayan konuk oturum açma işlemlerini etkinleştir” üzerine çift tıklayarak düzenleme kısmını açalım. ( Hepsinde Yapılandırılmadı diye bir açıklama vardır zaten bu dört seçeneğin)
    Windows 10 Ortak Ağa Bağlanma
  3. Daha sonra açtığımız düzenleme ekranında ” Etkin ” butonuna tıklıyoruz, Uygula – Tamam diyerek çıkıyoruz. Daha sonra test edip deneyebilirsiniz.Ben bir çok makaleden farklı şeyler denemedim ama hiç biri çare olamadı ama sizin makinenizde farklı seçenekler çözüm olabilir bilginiz olsun.Geçmiş olsun.Windows 10 Ortak Ağa Bağlanma

Bu yazımızda Windows 10 Ortak Ağa Bağlanma sorununun çözümünü anlattık. Bu sorun aynı zamanda Windows 10 Hata Kodu: 0x80070035 Ağ Yolu Bulunamadı hatası olarak da geçmektedir. Bu gibi sorunlarınız var ise bize ulaşıp destek alabilirsiniz.

Bize instagram üzerinden ulaşıp hızlı bir şekilde geri dönüş alabilirsiniz.

Teşekkürler.

Loading

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir