Kategoriler
Genel

Yandex Mail – Yönetici Atama ve Gelen Yeni Özellikler

Merhabalar, Yandex Kurumsal Mail – Yönetici Atama ve Gelen Yeni Özellikler yazımızda Yandex Kurumsal mail kullanıcılarının uzun süredir beklenilen özelliklerden bazılarına sonunda kavuştuğunu belirtmek isterim. Yazımızda Yandex Mail’in yeni adı ile Yandex Connect’in bazı yeni özelliklerinden bahsedeceğiz.

  1. Yönetici Atama

Seçtiğimiz herhangi bir Mail kullanıcısının Profil bilgilerinin olduğu ekranda sağ üstte 3 noktaya tıklayıp Yönetici olarak ata diyoruz.

Yonetici Atama
Yonetici Atama

YA DA

Yoneticiler
Yoneticiler

Kurum profili altında yöneticiler sekmesine geliyoruz.

Burdan sonra Yönetici ekle butonu ile istediğimiz kullanıcıları yönetici olarak ekleyebiliyoruz.

Yonetici Ekle
Yonetici Ekle

Kısa bir süre önceye kadar Yönetici ekleme işlemi gibi bir özellik olmadığı için Domain kimin Yandex hesabı üzerinden eklendiyse o kişiye ait kalıyordu ve bu kişi Domain tarafında birisi olmadığı durumlarda çok sağlıklı bir durum olmuyordu. Ancak bu gelen yeni özellikle birlikte kurumsal mail kurulumunu bir hesaptan yapıp sonrasında şirket çalışanlarından birine bu mail yöneticiliğini atayıp kendinizi devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Ancak bir durumu unutmamak gerek Domain tarafında ya da Yandex Kurumsal tarafında olası bir hata durumunda örneğin [email protected] mailine ulaşmak mümkün olmayabileceği için Yönetici ataması yapacağınız hesap karşı tarafa ait olması lazım fakat normal bir yandex hesabı ( [email protected] gibi ) olması çok daha sağlıklı olacaktır. Olası bir durumda yandex kurumsal mail ya da domain dns ayarları bozulduğunda Kurumsal tarafında @sirketadiniz.com uzantılı mail adresiniz çalışmaz hale gelebilir. Bunun gibi duruma düşmemek için Yönetici ataması yaptığınız hesabın mümkün olduğunca @yandex.com uzantılı bir Yandex mail adresi olmasına dikkat ediniz.

Yandex Connect ‘e tıklayarak yenilenen panele göz atıp herhangi bir sorun yaşamanız durumunda bize [email protected] mail adresimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

YouTube kanalımıza abone olup bize destek olabilirsiniz 🙂

Okuduğunuz için teşekkürler 🙂

Loading

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir